| Customization: | Available |
|---|---|
| Color Temperature: | Cool White |
| Lamp Body Material: | Aluminum |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | BGD-001-70W |
| Brand Name | KAVA Lighting |
| Size | 1182*315*55mm |
| Material | Aluminum |
| Color | black color |
| Light Source | LED |
| Power | 70W |
| Certification | CE,UL,ETL,Rohs |
| Luminous Efficacy (Lm/W) | 80 |
| CRI (Ra>) | 80 |
| Warranty year | 1 years |




